Saturday, June 14, 2008

هلند ٤ - فرانسه ۱


نه، مثل اینکه تیم فوتبال هلند مدعیه، اون هم از نوعِ اساسی. یا این هلندیها خیلی قوی شدند یا فرانسه و ایتالیا ضعیف شدند. در واقع هردو. و چه کردند این فان باستن و تیم اش در برنِ سوئیس.


بازیِ هیجان انگیزی بود، فراتر از انتظار. و ثابت کرد که نارنجی ها برای قهرمانی جام اروپا آماده شدند. قشنگترین گل هلند هم شاید سومی بود که با یک دقیقه فاصله از تک گل فرانسه، توسط روبن از گوشه تو سقف دروازه ی خروسی ها نشست. حتا خودش هم باورش نمیشد شوت اش از اون زاویه ی بسته شانسی واسه گل شدن داشته باشه.


هلند با این دوتا بُردِ پُرگل ورودِ خودش را به مرحله ی یک چهارم نهایی قطعی کرد و از نظر تعداد گلهای زده در تمام دوره های جام ملتهای اروپا، با پنجاه و دو گل صدر نشین شد تا جای آلمان رو بگیره. دمشون گرم به هرحال، کلی حال پخش کردند و شور و گرمایی به هلندِ این روزها سرد آوردند. و ما هم این وسط اینگار پاک نارنجی شدیم از بس گل کاشتند. چه کنیم، وقتی تیم ایران معمولن گند میزنه بهتره به اینا بچسبیم که دلمون خوش باشه. پیروزی جذبه میاره، بخصوص که باتکنیک و زیبا باشه.

و این سریالِ سرکاری ادامه داره....


عکس بالا: شادی هلندیها در آمستردام پس از پیروزی

.

جام فوتبال اروپا 2008 به فارسی: اینجا

European Football Championship 2008

1 comment:

جهانگرد said...

سلام
ایوالله تنها یک کارگردان وهنرمند می دونه الان بعد از بازی باید دوربین به دست پست وبلاگش رو تزیین کنه تابهترین نوع خبر رسانی را کرده باشد ممنون